TÜRSAB’DA ZAFER KADINLARINDIR

Eğrisiyle, doğrusuyla bir seçim daha sona erdi. Firuz Bağlıkaya’nın kazanacağı belliydi, seçim sonuçları sadece malumun ilanı oldu. Örneğin, bendeniz bir gün önce sosyal medyada seçim sonucunu %62 / %38 olarak ilan etmiştim. (EKTE) Seçim sonucu geldi; %62’ye %38. Nokta atışı bir tahmin olmuş. Camianın nabzını tutan “kaşar” bir acentacı olarak bu kez de yanılmadım.

Ancak bana göre bu seçimin asıl kazananı kadınlar oldu. Daha 2 sene önce 30 kişilik listelerinde 1 kadını bile çok görenler bu dönem 8’er kadın meslektaşımızı listelerine aldılar. Hem listelerine kadın meslektaşlarımızı katan liderleri hem de listede yer alan kadın meslektaşlarımızı tebrik ederim. Umarım bu atılım hatta devrim, şekilcilikte kalmaz ve bu kadın meslektaşlarımız aktif görevler alarak TÜRSAB’ta değerlendirilir. Görülecektir ki, kadın elinin değdiği her işte, her branşta, her departmanda işler daha kolay, daha akılcı, daha barışçıl olarak yürüyecek, hallolamaz denilen kronik sorunlarımız onların sihirli dokunuşları ile çözülecektir.

Ülkemizin aydınlık yüzü olan ve zaten karar mekanizması ve kilidi “kadın” olan bu sektörde, 2022 Türsab Genel Kurulunda bir kadın başkan adayımızı görürüz.

Şimdi önümüzde kavgasız, tartışmasız yoğun gündemi olan 3 yıl var. Haydi, hep beraber Türsab’a destek olalım.

Sevgiyle kalın