Yuvayı dişi kuş yıkar..!

YUVAYI DİŞİ KUŞ YIKAR !

Çektiğim “dili belası” biliyorum. Başımı derde sokacağım, biliyorum. Pençeler canımı yakacak,  en yakınımdaki dişi kartallar gücenecek, biliyorum. Ancak çevremde örnekler çoğaldıkça yazmadan edemiyorum.

Öncelikle belirteyim. Genelleme yapıyorum. İstisna kaideyi bozmaz. Fikir de benim fikrim. Mars’tan gelenler Venüs’ten gelenlerle aynı fikirde olmayabilirler.  Aksini düşünen varsa , ki vardır, lütfen “nazikçe” beni kırmadan, kızdırmadan kendi fikrini belirtsin. Nokta.  🙂

Şimdi konuyu açabilirim;

HİÇBİR ERKEK KURULU DÜZENİ BOZMAK İSTEMEZ.

Artık ne ise düzeni; Tertemiz, mis gibi evine gelip,  çizgili pijamalarını çekip, sıcacık çorbasını, yemeğini yedikten sonra çocukların kafasını iki okşayıp, göbeğini kaşıyarak televizyon seyretmek mi?

Eşiyle hayatın yükünü birlikte taşıyıp mutfakta eşine, evde çocukların derslerine, sorunlarına yardımcı olmak mı?

Her neyse. Bu erkek milleti asla ve kat’a kurulu düzenini bozmak istemez. Hatta bu nedenle anasından ayrılıp evlenmeyi zul gören arkadaşlarım var. Düzenleri değişecek korkusuyla evlenemediler,  resmen evde kaldılar.

Kadını sevmiyormuş, kadın çirkinleşmiş, şişmanlamış, huysuzmuş, yemek yapmamış, pasaklıymış, dırdır-vıdı vıdı yapmış, hiç umurunda değildir. Sorsan, çok mutludur adam. Yeter ki kadın aldatmasın daha doğrusu adam duymasın.

O yuva asla bozulmaz !.

YUVAYI DİŞİ KUŞ BOZAR.

Kadın aldatılırsa, Kadın şiddet görüyorsa, Kadın mutsuzsa, huzursuzsa, kendi ve çocuğunun geleceğini tehlike altında görüyor, adamın kendisinin ve çocuğunun sosyal ve refah düzeyini karşılayamayacağını düşünüyorsa  “O yuva yıkılmaya mahkumdur!”

Ancak yıkmadan önce ince hesaplar yapılır. Bu hesaplar arasında; maddi olarak geleceği garanti altına almak, çocuk varsa onu tüm kötülüklere karşı korumaya almak, hatta bazı hesaplamalarda kanunlardaki pozitif ayırımcılığın avantajlarını kullanmak, kötü niyetlilerde ise çocukları pazarlık, silah, para kesesi olarak kullanmak vardır..

Mümkünse bir dalı bırakmadan bir başka dala tutunmak da alışılagelmiş hesaplama türlerindendir.

Eminim Newton yer çekimini hesaplarken bu kadar detay düşünmemiştir.  Tüm bu hesaplar yapılıp çifter çifter doğrulandıktan ve eş, dost, aileden teyit alındıktan sonra düğmeye basılır. Bazen evden eşyalarla mı kaçılır, bazen eşyasız anne-baba evine sığınılır ama nihayetinde dişi kuş fendi ile bir yuva daha yıkılır.

Meraklısına not: Ben bu kısa hikayede asla, kadın haksız demedim. Ben asla adam haklı da demedim. Sadece durum tespiti yaptım.  Nokta…