TURUNUZU TANIDIK ACENTADAN ALIN

AMA LASTİK PATLAMADAN..!

Pandemi’de ve Bayramlarda “dejavu” yaşadık.

–  Cem imdat..!  X acentasından tur aldım. Tur iptal oldu, acenta paramı ödemiyor. Yardım et.
–  İnternetten en ucuz turu aldım. Şirket ortalıkta yok.
–  5 yıldız otel dediler, 4 yıldız çıktı. Ne yapayım?
–  Tur 99 euro. Sınırı geçtik, 25 euro Sınır Geçişleri, 20 euro Şoför, 25 euro Konaklama Vergileri dediler. Para topladılar.
Ve, Ve, Ve…

Sevgili Gezgin Dostlar ve iş işten geçtikten sonra beni arayan Dost Bildiklerim! ;

Size kaç defa, hangi tura gidecekseniz gidin, hangi şirketten tur alacaksanız alın, ama MUTLAKA TANIDIK ACENTADAN ALIN demedik mi? Siz nereye gideceğinize karar verin, sonra bize gelin, bizim üzerimizden o turu alın demedik mi? Yakasına yapışamayacağınız adamdan tur almayın demedik mi?

Peki, Neden hangi tura gidecekseniz gidin, ama turu bizden alın dedik?

– Öncelikle, bizler, senelerdir bu işin içinde olduğumuz ve sizin huyunuzu, suyunuzu, karakterinizi, ailenizi, bütçenizi, zevklerinizi, tatilde aradıklarınızı birebir ve yüzyüze tanıyarak biliriz. Size uygun, en iyi bütçeli, risksiz tur hangisidir bilir ve tavsiye ederiz. Aynen aile Doktorları gibi bizler de sizlerin Tatil Danışmanıyız. Belki yanlış ilacın, tedavinin bile telafisi olabilir ancak yanlış geçirilmiş bir tatilin telafisi yoktur. Bu, sadece para kaybetmenize değil sinir sisteminizin, sağlığınızın ve düzeninizin de bozulmasına hatta bir senenize mal olur. Başkalarının güzel geçirilmiş tatillerini gördükçe, aile içi huzursuzluğa bile yol açar.

– Son Pandemi krizinde gördük ki, İptaller nedeniyle, tur parası ilk iade olan gezginler, büyük firmaların satış acentalarından turunu satın alanlar oldu. Büyükler, ilk iadeleri, münferit müşterileri yerine öncelikle kendi acentalarına yaptılar. Doğrusu da bu. Çünkü, tali acentaların onlarca, yüzlerce müşterisi var, çünkü onlar kendi satış acentaları ile sürekli yüzyüzeler. Senede bir kez tur alan müşteri yerine, yüzlerce müşteri gönderen acentasına öncelik tanıyor. Aksi de mümkün değil tabi. Bir anda yüzünü döner tali acentalar o adı “büyük!” şirkete. Geçmişte benzerlerini gördük.

– Ayrıca siz, tali acentadan tur satın aldığınızda daha fazla para ödemiyorsunuz. Aynı parayı ödüyor, aynı indirimi alıyor, aynı taksitlerle ödüyorsunuz. Tabi biz de acentadan aldığımız tüm indirimleri, taksitleri size yansıtıyoruz.

–  Bunların dışında,  elbette biz tur şirketleri, birbirimizin turunu sattığımız takdirde acentalar arası komisyon alıyoruz. Bazı gruplarda sizin asla alamayacağınız ama bizlerin turu gerçekleştiren acentadan aldığımız komisyonun bir kısmını da size yansıtabiliyoruz.

– En önemlisi, siz tanıdık bir acenta vasıtası ile tur aldığınız için, tüm işlemleri onlar sizin adınıza takip ediyor. Taleplerinizi sizin adınıza iletiyor. Olası aksilik veya tur iptallerinde elbette daha öncelikli olarak sizin haklarınızı koruyor. Ve turu gerçekleştiren acentanın, olası tur bedelini geri ödemesi söz konusu olduğunda, ilk sizin geri ödemeniz yapılıyor.

Bu nedenle siz siz olun, eğer bir tur satın alacaksanız MUTLAKA TANIDIK ACENTANIZI ARAYIN.  AMA LASTİK PATLADIKTAN SONRA DEĞİL..!

Sevgilerimizle