TÜRSAB TV

Başaran Ulusoy yönetimiyle beraber Türsab’ta mentalitenin de değişmesi gerekiyordu. O dönemin en büyük eksikliği şeffaflık sorunuydu. Türsab’ta neler oluyor, şirketlerde neler yapılıyor, ne kadar para nerelere harcanıyor bilinmiyordu. Türsab bir muamma, bir sır küpüydü. Yeni yönetim seçimleri kazanınca ilk iş olarak 5. kat olduğu gibi yıkıldı ve yerine Türsab TV kuruldu.

Artık her şey şeffaf olacak, bizlerin paralarıyla kurulan ve 24 saat yayın yapacak olan televizyonumuzda Türsab, tüm çalışmalarını “icraatın içinden” misali Başkan veya yetkili meslektaşlarımız vasıtası ile ayda bir üyelerine duyuracak, her bir departmanının işleyişi, Türsab harcamaları, hizmetleri bizlerle paylaşılacaktı.

Acentalarımız, Bölgelerimiz, İhtisas Başkanlıklarımız kendilerini tanıtacak, katıldığımız yurtiçi ve yurtdışı fuarlar, işleyişi anlatılıp görsel olarak da bizlere iletilecekti. TV’de Türsab ve acenta sorunlarımız tartışılacak, farklı fikirleri olanlar, yönetim muhalifleri, başkan adayları, Türsab’a hizmet edenler, Turizmi paydaşları, Gezginlerle röportajlar televizyonumuzda yer alacaktı.

Güzel başladık. Bana da Moderatörlük görevi verildi. Başkanla başladık röportajlara. Daha sonra başta Hukuk Departmanı olmak üzere tek tek İhtisas başkanları ile röportajlar yapmaya başladım. Ancak onca masraf yaptığımız televizyonumuzun izlenme oranı ne yazık ki çok düşüktü. Hem izlenme oranını arttırmak hem de ülke içerisinde de tanınırlılığını arttırmak amacıyla bir şeyler yapmak gerekiyordu. Eğer canlı izlenmeyecekse, bu yaptığımız programları cep telefonu ile çekip Youtube sayfamıza atardık. Aynı şey. Üstelik bedava. Harcanan yüzbinlerce liraya, malzemelere, onlarca çalışana ve tüm 5.katı işgal etmeye gerek yoktu. Bu nedenle, izlenirliliği arttırmak amacı ile bir öneri sundum. Popüler isimler ve farklı görüşlerle röportajlar yapacaktım. Olumlu karşılandı. Eski bakanlarımızdan eski Türsab başkanlarına, Turizm gazetecilerinden başkan adaylarına, start-up meslektaşlarımızdan duayenlerimize, ülkenin en bilinen blogger’lerinden en meşhur gezginlerine 20’ye yakın bilinen isimlerle konuşup onaylarını aldım. Hatta yayın günlerini bile vermeye başladım.

Fakat o ne, heyhat! Bir türlü programa start verilmiyor. Yayın gününü bile kararlaştırdığımız misafirler dönüp dönüp bana “N’oldu bizim program?” diye soruyorlar. Programa olumlu görüş veren başkan whats-up’ıma bile cevap vermiyor.

Bu durumda moderatörlüğe devam etmek mümkün olmadı.

Ne diyelim, Bari İLKER ÜNSEVER TV’ye ay pardon TÜRSAB TV’ye bol rating’li günler dileyelim, konu kapansın…