TÜRSAB TV

TURSAB TV

Bugünkü konumuz Türsab TV.

Hani, 11.000 TL ‘ya yükseltilen aidatlarımızdan senede 15-20 milyon TL harcayıp, pek bir faydasını göremediğimiz TV.

Hani, asli görevlerinden biri tüketiciyi bilinçlendirmek, halkın seyahat etmesini teşvik etmek olan TV.

Hani, tek bir haberi, yapımı ve programına hiçbir kanalın ilgi göstermediği, ulusal basında tek satır alıntısı, haberi olmayan TV.

Hani, birliğimizin borç harç içinde zar zor taksitlerini ödediği binasının 5. katını komple kapatan TV.

Hani, çalışanların ayda 50.000 TL civarı maaşları olan TV.

Tüm yurtiçi-yurtdışı gezilere katılan, yol, yeme içme, konaklama, iaşe masrafları Türsab tarafından ödenen, altına şoförlü arabalar tahsis edilen yöneticileri olan TV.

Yüzlerce içi boş programlar yapıp 3, 4 senede toplam 22, 24 adet izlenme alan programlar yapan, biz eleştirince ertesi gün her nasılsa! 25.000 veya 47.000 ! izlenme alan, Türsab Başkanının bile TV videosu 4 yılda sadece 8 izlenme alan,  ama bizim eleştirimiz üzerine parayı reklam ajanslarına bastırıp Başkanın daha 8 aylık programının aniden bir tek günde 108.000 ! (YÜZSEKİZ BİN) izlenme aldığı TV.  (Ekte, izlenme sayılarını gösteren resimler)

Canlı yayınları dahi sadece 5 kişinin izlediğini görüyoruz. TV çalışanları izlese bile bu rakam katlanır. Oysa gerçekten mesleki yayınlar yapıldığında, Örneğin Gastronomi, Kültür vs, bu izlenmelerin kısa sürede 1000’i geçtiğini görüyoruz.

Devam edelim;

Türsab TV, bazı TV kanallarını kıskandıracak tarafgirlikle “tek taraflı yayın yapan” bir TV, tüm ekipman ve maaşlarını tüm Türsab üyelerinin ödediği halde seçimlerde muhalif adaylara tek bir dakika ayırmayan TV.

“Bir Türsab Başkan adayı olarak neden bana masrafları tüm üyelerin tarafından ödenen televizyonumuzda yer verilmiyor” diyen Başkan Adayına, “Git bir otelde basın açıklaması yap!”, “Paran yoksa para verelim!”  “Git pazarda aday açıklaması yap!” diyen yöneticilerin, başkanların olduğu TV.

HRBKLG TV

Ama nedense, kendi işi dışında, her şeye, tüm Türsab’a, Türsav’a, gezilere kimin gideceğine dahi müdahil olan TV yönetimi.

TÜP PATLADI…

İşin aslına bakarsanız, son derece iyi niyetle kurulmuş ve işlerinde son derece başarılı profesyonelleri barındıran bir ekiple kuruldu Türsab TV. Kadroyu görünce çok sevinerek, Türkiye’yi turizmde çağ atlatacak, yurtdışında Türkiye’yi tanıtacak, Türk insanını turizmle kaynaştıracak, turizmin önemini halka ve tüketiciye anlatacak, Ulusal TV’lere Turizm konusunda katkılar yapacak, basında ses getirecek, hazırladığı tanıtım videoları ile incoming ve ingoing yapan firmalara destek olacak diye düşündüğümüz bir kuruluştu TÜRSAB TV…

DiYET TV…

Ama anlıyoruz ki, sanki, bu kadronun başının, 6 yıl önce yapılan TÜRSAB Başkanlık Seçim çalışmalarında gösterdiği üstün başarısının! karşılığı, yani diyet olarak kurulmuş bu televizyon.

Ve elbette bu yönetimle daha 2. senesinde TÜRSAB TV’nin TÜPÜ PATLADI…

“DİLİN KEMİĞİ YOK”UN MİLYONDA BİR MALİYETİ VAR.

Peki, bizlerin “DİLİN KEMİĞİ YOK” adını verdiğimiz ve Türsab yayınlarının 20 katı izlenme alan, çok daha iyi kamera ve çözünürlükte yapılan benzer programın maliyeti ne kadar?

Söyleyelim. Asla 20 milyon TL değil, neredeyse BE-DA-VA.

Yok yok, bedava değil aslında. Çünkü programda eleştirdiğimiz Türsab Başkanının bize açtığı davalar için ödediğimiz mahkeme ve avukat masraflarımız var. J

Neyse, bizim çekimlerimiz için maaşlı bir arkadaşımız, haftada sadece 1 saatini ayırarak muhteşem işler çıkarıyor. Hem de Türsab’a göre milyonda bir masrafla. Aslında TÜRSAB TV’de yapılan yayınlar da bir oda ve 2-3 kamerayla yapılabilir veya bu kadar masrafa televizyonumuz en azından çok daha işlevsel hale gelebilir.  Aksi takdirde kapıya kilit asıp, acenta başı yaklaşık 2.000 TL ödeme yaptığımız TÜRSAB TV özgürlüğüne kavuşmalı.

Diyet ödendiyse tabi…