TravelTurkey İzmir Turizm Fuarı Ardından

9 yıl önce,

Kimileri için inat,

Kimilerine rant,

Katılımcılar için biat olarak başladı TravelTurkey İzmir Turizm Fuarı.

Emitt’in başarısı karşısında alternatif bir fuar arayışı içerisinde olan TÜRSAB, birkaç başarısız İstanbul denemesinden sonra rotayı İzmir’e çevirdi.

Başta Emitt’e inat gözüken, Fuar için çalışan şirketlere yepyeni bir rant kapısı açan, ilk yıllarında biat kültürü ile bazı şirketlerin katılımının “zorunlu!” olduğu TravelTurkey İzmir Turizm Fuarı bugün bu inadın haklı başarısını kutluyor.

SEZAR’IN HAKKI SEZAR’A…

Bu sene 10-13 Aralık 2015’te İzmir’in Yeni Fuar Alanı Fuar İzmir’de yapılan TtavelTurkey’e onlarca seyahat acentası, firma, kuruluş, belediye ve valiliklerin gönüllü katılımını ve coşkuyu görünce bu başarıyı kutlamamak mümkün değil.

Bu yıl ilk defa yapılan Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi de aynı tarihlerde Fuar İzmir’de yapıldı. TÜRSAB’ın katkıları ile yapılan bu kongre ve Fuar normal Bölgesel standlarda verilen yöresel yemeklerle çakışınca zayıf kaldı. Kanımca, Travel Turkey İzmir Turizm Fuarına katılan bölgeler, yeme içme işini bu fuara bırakıp sadece Turistik tanıtım yapmalılar. Aksi takdirde Tatil Profesyonellerinin konsantresi, Yemek kokuları ile karışık Davul Zurna sesleri ile bozuluyor. Aynı yanlış Emitt’te de görülüyor. Tüm yabancı iş ortaklarımın Emitt’e tek eleştirisi bu yönde. Aynı zamanda, aynı fuar alanında ama tamamen ayrı bir salon ve başka bir konsept ile bu sorun çözülebilir ve ülkemize, Gastronomi Turizmine büyük katkıları olabilir.

Sevgilerimizle
Cem Polatoğlu
Twitter      https://twitter.com/baracudacem

Facebook  https://www.facebook.com/cem.polatoglu.7

instagram       : http://instagram.com/baracudacem

Skypee             : andiamocem