SEÇİME GEL 2017

Önce Turizmciler “Bize değişim gerek” sloganı ile 20 senelik iktidarı değiştirmek adına Firuz Bağlıkaya önderliğinde yola çıktılar.

Bir baktık ki siyasiler bizden önce değişimi yakalamışlar. 23 senelik Ankara, 14 senelik İstanbul ve 9 senelik Bursa belediye başkanlarını değiştirdiler. Devamı var gibi de gözüküyor.

Sağ kulvarda Milliyetçi cephede Meral Akşener de 20 küsür senelik dükalığın değişim hareketinin mimarı oldu. “Yeni” bir parti kurdu.

Ardından Sporda da değişim sinyalleri gelmeye başladı. 20 senelik Aziz Yıldırım Cumhuriyetine karşı Ali Koç değişimi yakalayacak gibi.

Bizim işimiz siyaset değil, spor değil, Turizm. Biz ona bakalım;

Türsab’da özellikle İstanbul’da üyeler sürekli bir yakınma halindedirler. Bu olmalı, şu olmalı, bunu yapmadılar vs. Seçimlere bakıyorsun; 1600 İstanbul acentası oy kullanmamış!

  • E madem işler tıkırında, niye ağlıyorsun o zaman? Değilse neden seçimlere gelmiyorsun?

Ağızlarında tek laf;

-1 oyum var, ben gelsem ne değişecek ki?

– Çok şey kardeş çok şey.

Zaten başımıza ne geldiyse işte bu “ben gelsem ne değişecek ki” diyenler yüzünden geldi. Şu anda da herkes aşağıdaki hesabı yapıyor;

“Hmmm. Geçen seçimlerde Ulusoy kaç oy aldı? 1688. Peki Muhalefet? 1060+1014 = 2074. Şimdi muhalefet birleşti, birleşiyor. 350-400 Hac ve Umre acentası da Ulusoy’dan Firuz Bağlıkaya’nın tarafına geçti. Bu da artı 700 fark daha yaratır. Aynı kişiler seçimlere gelse bile 1300 oy’a karşın 2300 oy ile Firuz Bağlıkaya kazanır. Gitmeme gerek yok”. Ya da tam tersi; “Ulusoy zaten kaybetti, benim gitmeme gerek yok”

Maalesef “KAZIN AYAĞI ÖYLE DEĞİL” Bu gözler 40 senedir neler gördü, şahit oldu, okudu, duydu. Çarşıda hesap değişiyor. Atı alan Üsküdar’ı geçiyor. Ne sihirdir ne keramet. Ne ölüler dirilip, ne insanlar klonlanıyor, ne göklerden zembille oylar katlanıyor.

TARİHE TANIK OLMAK İSTİYORSANIZ BU SEÇİME GELİN

Bence bu seçimler TÜRSAB Tarihinin en önemli ve görkemli seçimi olacak. Tarihe tanık olmak istiyorsanız bu seçim kaçmaz!