FENERBAHÇE LiGDEN ÇEKiLSiN!

FENERBAHÇE LiGDEN ÇEKiLSiN!

Neden?

Çünkü bu düzen artık güven kaybetti. Bırakın standart futbol seyircisini, benim 40 yıllık arkadaşlarım, mantıklı bildiğim dostlar, profesörler, doktorlar, iş adamları bile birer canavara dönüştüler.

Diyorum ki; “Kız tecavüze uğradı, ölebilirdi”.

O diyor ki; “Ağır tahrik var. Mini etek giymişti. O saatte orada ne işi vardı…”

Yani diyorum ki; “FB-Çemişgezek maçında bile yüzlerce polis olur. 2 üst arama, 3 Passolig kontrolünden sonra stada girersin. Olaylı geçeceği bilinen bu stadyumda arama yoktu, Polis yoktu Polis… Onlarca kişi sahaya girdi, Futbolcular saldırıya uğradı. Hem de onların mahrem alanında, sahada. Yaralayıcı, yanıcı cisimler, maytaplar atıldı, göz gözü görmedi, sis’e rağmen oyun oynatıldı, onlarca içeri sokulması yasak 33lt’lik şişe suları sahaya atıldı. Sahaya atılan bir maddeden kalecinin çenesi yarıldı. Kan revan içinde kaldı. Antrenöre bile cisim isabet etti. Yine maç devam etti”

Ancak, hala GS’lı TS’lu mantıklı olmasını beklediğim Profesör, Doktor, büyük iş adamı arkadaşlarım; “Ağır tahrik var, Mert Hakan eli cebinde dolaştı (Başkanları da bunu söylüyor). Orta sahada sevindiler (Sanki TS’lu futbolcular FB stadında kendi odalarında sevindi). Sahaya (Futbolcuları dövmek için) giren adamı (tecavüzcüyü) dövdüler” diyorlar.

Ben de son söz olarak diyorum ki; FENERBAHÇE FUTBOL TAKIMI LİGDEN ÇEKİLSİN!

Zaten bu sezon yeteri kadar dünyaya rezil olduk. Bu vahşi düşünceler, bu elit! insanlardan soyutlanmadıkça lige dönmeyelim. FB otobüsünü kurşunlayan ancak sorumlusu hala bulunamayan! bu topraklara FB olarak bir daha asla adım atmayalım. Başlarım Avrupasına!. Amatör ligden başlayalım. Zaten basketbol, voleybol, atletizm, boks, espor, kürek, masa tenisi, yelken ve yüzmeye kadar Avrupa ve Dünya’da şampiyon olduğumuz, başarılı olduğumuz branşlar var. Biz sadece Futbol takımı değiliz ki. Diğerlerine konsantre olalım. Ben böyle, 30-40 senelik arkadaşlarımın, bu akla, mantığa, izana, vicdana sığmayan holigan hallerini görünce çok üzülüyorum. Eminim bu yazıya verilecek cevapların arasında hala bu kafayı devam ettirenler olacaktır. İzleyelim görelim.

Cem Polatoğlu.