BUNDAN BOYLE TURSAB SEÇİMLERİNDE ADAY OLAN

Türsab seçimlerine kaldı 2 ay. Alıştığımız kadarı ile Sayın Başkanımız Başaran Ulusoy‘u üyeler asla bırakmadıkları için 20. yılda yine aday, bildiğim kadarı ile geçen seçimlerden bu yana, yani 2 senedir yarın seçim olacakmış gibi çalışan Firuz Bağlıkaya aday ve değerli Bursa’lı dostumuz Hasan Erdem yaklaşık 6 ay evvel açıkladığı üzere aday.

Değerli dostum Emin Çakmak bana ve yakın çalışma arkadaşlarına aylar, yıllar önce beyan ettiği üzere artık aday değil. Başkanla sürekli koltuk temasında olan yedek aday Serhat Uslan, belgemin iptali sırasında sırf bir web gazetesinde resmi çıksın diye aşağıda belirtilen* beyanı vermiştir. Beyan sonrasında kendi elemanlarının dahi yüzüne bakamayan Uslan, bu unutulmaz! tavrı nedeniyle turizm camiasının karşısına çıkamayacağı için asla aday olamayacaktır.

Kısaca, seçimlerde 3 aday yarışacak gibi gözüküyor. Elbette adaylık her üyenin hakkıdır. Ancak bu durumda ve şu andan itibaren, yani sayılı günler kala aday olmaya kalkan kişi, kanımca ya Firuz Bağlıkaya tarafından desteklenen ve Başaran Ulusoy‘un oylarını bölmeye çalışan bir MAŞA veya diğer taraftan Firuz Bağlıkaya‘nın oylarını bölmeye çalışan çıkar sahibidir. Bu saatten sonra seçimi kazanamayacağını bile bile kimsenin biz üyeleri Aptal, Salak ve Enayi yerine koymaya hakkı yoktur. Koymaya kalkan da kanımca katıksız …

NOKTA!…

* Serhat Uslan ne demişti;

“CEM POLATOĞLU ÇOK AYIP ETTİ

Cem Polatoğlu, kürtaj turizmiyle ilgili ‘böyle bir reklam yapayım, bu reklamın sonucunda müşteri gelsin, işin ticaretini yapayım’ gibi bir düşünceyle yola çıktı. Kendisi bu spekülasyonu bir fırsata çevirmeye çalıştı. Çok ayıp etti. Sektörü töhmet altında bırakarak, ikinci bir suç işlemiş oldu. Bu tamamiyle etik kurallara uymayan bir davranıştır. Belgesinin iptal edilmesi belki Cem Polatoğlu’nu bozmaz ama sektörün korunması adına yapılan iyi bir davranıştır. ”