DAVUT GÜNAYDIN MECLİSE…

Mecliste bir ses “DAVUT GÜNAYDIN” (ALO DAVUT)

Hep şikayet ederiz, Neden Parlamento’da 4,5 milyon çalışanı ile koca istihdam devi “Turizm Sektöründen” tek bir temsilcimiz yok.

Milletvekillerinin içlerinde eski Taksi Şoförlerinden, Tekstilcisine, Eczacısından, Madencisine, Sanayicisine kadar onlarca meslek veya işkolundan gelme temsilcileri var. Maşallah kendi sektörleri için elinden gelenleri yapıyorlar, istedikleri kanunlar, kararnameler şakır şakır geçiyor.

Peki, 35 milyar dolar döviz girdisi sağlayan Turizm Sektörü siyasette ne kadar söz sahibi? Hiç. 10 milyon turizmden direkt ekmek yiyen insanların mutlaka Parlamento’da temsil edilmesi gerekiyor. Ben, Parlamento’da ki son temsilcimiz Sayın Bakanımız BAHATTiN YUCEL diye hatırlıyorum. Mevcut Parlamentomuzda bulunan üç-beş otel sahipleri ise zaten 40 iş kolunda faaliyet gösteren kişiler. Otelleri bu Milletvekillerimiz için “çerez” ve şahsi işleri için misafirhane konumunda.

Bu durumda, başta ben olmak üzere biz Turizmciler durmadan çemkiriyoruz;

– Vay neden benim yasalarım geçmiyor?,

– Vay neden bizim ülkemizde hala Sömestre ve Yaz tatilleri bölgelere göre ayrılmıyor?,

– Neden EPCOT CENTER’da standımız yok?,

– Tur Operatörlüğü yasası neden yanlış çıkıyor?,

– Neden aynı gemide olduğumuz Turizmcilerin tek bir yasası yok da her birinin birbirleri ile çelişen ayrı ayrı yasaları var?

– Neden acenta olarak kendi Turistimi bile taşıyamıyorum?,

– Neden 30 euro’ya 5* Otel satıyorum?,

– 3,5 Milyon yazlık ve 400.000 yataklı atıl Kamu Kampları neden turizme kazandırılmıyor?,

– Yabancılara neden Kumarhaneler yasak?

– Neden havaalanından 14 Milyon turist Transit geçerken ben onlardan para kazanamıyorum?

– Neden Mısır’ın 5 katı tanıtım bütçeme rağmen Mısır’ın 5’de biri kadar etki ve reklam yapamıyorum? diye ağlar dururuz.

Ancak, Bugün öğrendim ki Sevgili Arkadaşım, Meslektaşım Davut Günaydın önümüzdeki dönemde Parlamentoya aday. Çok sevindim.

Davut’u ilk kez 1986 yılında KEM’in (Kapadokya El Sanatları Merkezi) Müdürü iken tanıdım. O dönemde biz Rehberlerin arkadaşı olmasının dışında kurtarıcısı, kasası, tahsilatçısı, tedarikçisi olarak hepimizin kalbinde taht kurmuştur. Paran mı yok?. Alo Davut, Otelde yer mi bulamadın? Alo Davut, Çarşı’da açık mı var?. Gel Davut. 30 sene geçmiş. Davut aynı Davut. Her yerde eli, gözü, kulağı, dostu vardır. Ve yine aynı düşünsün düşünmesin herkesin yardımına Davut yine koşar. Eminim hangi görüşten olursak olalım Mecliste ki Davut yine benim ve bizim için ALO DAVUT olarak kalacaktır. Her derdimize deva olacak, yine ona koşacak, yine ona danışacağız.

İşte, yukarıda belirttiğim tüm sorunlarımızı içselleştirmiş, Turizmin her kademesinde bulunmuş, bu işi layığı ile bilen meslektaşımız, vizyonu, kültürü, sempatisi, dostluğu, herkese ve her fikre saygı duyan karakteri ile camiamızda herkes tarafından sevilen Davut Günaydın’a karşın bize düşen parti gözetmeksizin seni sandıkta desteklemektir. Allah yolunu açık etsin kardeşim.

Seni Seviyoruz.