BEŞİKTAŞ J.K. BAŞKAN ADAYI MESLEKTAŞIMIZ HURSER TEKiNOKTAY

Kadim dostum, WTS Turizm’in çalışkan ve başarılı ortağı Hürser Tekinoktay, Beşiktaş J.K’nün 2019’un Mayıs ayında yapılacak seçimlerde neden aday olduğunu aşağıdaki satırlarla açıkladı ve Kongre üyesi meslektaşlarından, ekteki dilekçeyi doldurup 4440606 MNG KARGO ile ücret ödemeden 103936919 kodu ile “ödemeli” göndermek suretiyle destek beklediğini belirtti.

Hürser Tekinoktay açıklamasında; “Kan ve gözyaşı” sözleri spor ile bağdaşmamaktadır. Beşiktaş, sporla bağdaşmayacak ‘KAN ve GÖZYAŞI’ kelimeleri ile anılacak kadar acımasız bir duruma tarihte hiçbir zaman düşmediği gibi bu seçim vaadini de hiç bir Beşiktaşlı hak etmemektedir.

Kötü gidiş zafiyeti yönetimdedir Kaldı ki değerli ezeli rakiplerimizin de son dönemlerde uyguladığı ekonomik hareketleri ve durumları incelendiği zaman, Beşiktaş’ın içinde bulunduğu bu durumun ezeli rakiplerinden çok farklı olmadığı da bir başka gerçektir. Beşiktaş’ın son dönemlerde yaşadığı kötü gidişat sadece yönetim zafiyetinden kaynaklanmaktadır.

Kişilere değil Kurumlara destek verilmelidir İçinde bulunduğumuz konum çerçevesinde sadece Beşiktaş’ın çıkarları üzerine kurulmuş görev ve sorumluluk bilincinde bir duruş sergilemeye çalıştık. Dışarıdan verebileceğimiz tüm destekler kişilere değildi, Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nü kapsamaktaydı. Süreç bizi daha farklı ve zorlu görev alma koşullarına zorlarsa da bundan çekinmeyeceğimizi burada vurgulamak isterim.

Bu kongre manzarası ciddiyetsizliktir Beşiktaş’ı yönetmek, ayrıcalık, bilgi, bilimsel program, kapsamlı bir analiz ve ekip çalışması gerektirir. Ayrıca bu seçim öncesi son güne kadar adaylık açıklamaları ve çekilmeleriyle tezahür eden çeşitli kongre manzaralarının Beşiktaş’a yakışmayacak şeklinden camiamızın duyduğu rahatsızlık had safhaya gelmiştir. Artık çaresizlik yaşanmayacak Bu nedenle; geçmişi büyük başarılarla dolu Beşiktaş’ın bundan böyle yönetsel bakımdan çaresiz kalmayacağını ve her türlü sorunun çözümü için benim ve değerli arkadaşlarımın Beşiktaş’ı yönetmeye hazır olduğumuzu ve yapılacak olan kongrede Büyük Beşiktaş’ımızın Yönetim Kurulu Başkanlığı’na aday olduğumu kamuoyuna saygıyla duyururum.

Turizm Kamuoyu Hürser Tekinoktay’ı nasıl tanır?

Turizme 1992 Yılında İtalya’da outgoing rehberliği yaparak başladı. Daha sonra sırasıyla 1992-1994 Yılları arasında Astro Viaggi ile Italya /Outgoing ve Italya /Charter Operasyon Departmanı yetkilisi, 1994-1999 Yılları arasında Allegro Tour Outgoing Müdürü ve Charter Operasyonları yetkilisi, 1999 Yılında kuruluşunu yaptığı WTS (World Travel Service), 2003-2005 Arası ETUR’da Turizm Koordinatörü, 2005’den beri WTS ‘nin kurucu ortağı olarak Turizm hayatına devam etmektedir. Turizm’de gazetelerde yayınlanan ilk resimleri reklamlar ile birçok destinasyonun yaratılması ve popüler olmasında katkıları bulunmuştur. 1992/1999 yılları arasında Astro ve AllegroTour’da ki görevleri esansında çok uzun süreli back to back İstanbul/Venedik, Istanbul /Bologna Istanbul/Roma gibi başarı dolu uçuşların gerçekleştirilmesinde vazife almıştır.

Spor Kamuoyu Hürser Tekinoktay’ı nasıl tanır?

Hürser Tekinoktay, 1960 yılında İstanbul’da doğdu. İlkokulu Moda İlkokulu’nda, orta ve liseyi de Marmara Koleji Fen Bölümü’nde okudu.İtalyan Kültür Derneğinde iki yıl İtalyanca eğitim aldı. 1993-1994 sezonunda İtalya’nın Lazio Kulübü’nün çalışma koşullarını ve idman programlarını bizzat Roma’da bulunarak inceledi.

Futbola Fenerbahçe Kulübü’nün alt yapısında oynayarak başladıktan sonra amatör olarak devam eden Tekinoktay, Türkiye Futbol Federasyonu’nun açtığı kurslara katılarak Antrenör lisansına sahip oldu. 1994-95 yıllarında Türk Ekibini Maccabi oyunlarına hazırlayarak , 1995 Amsterdam Maccabi Oyunlarında Türk ekibinin Teknik Sorumluluğunu üstlendi ve bu yılı takiben 1995 yılı Haziran ayından itibaren ; 1995-96 Bjk Yıldız Takım Ant. 1996-97 Bjk PAF Takım Ant. 1997-98 Bjk 15 Yaş Grup Ant. 1998-99 Bjk B Gençler Ant. 1999-2000 Bjk A Gençler Ant. görevlerini üstlendi. Görevlerinde bulunduğu süre içerisinde bir çok yurt dışı ve yurt içi müsabakalarda bir çok şampiyonluk ve dereceler aldı. Bu süre içerisinde Nihat Kahveci’nin Beşiktaş alt yapısına katılıp A Takımına kazandırıldığı bir yıl içindeki sürede antrenörlüğünü yaptı.

Yine bu süreler içerisinde Ümit ve Genç Milli olarak Beşiktaş Profesyonel kadrosunda yer alan; Yasin Sülün, Mesut Kumcuoğlu, Aydın Tuna, Tunç Kip, Savaş Kaya, Barbaros Yavaşoğlu, Hüseyin Anekli, Hakan Delil, Evren Gayır, Ali Cansun Bigeçaslan’ın uzun süreli hocalıklarını yaptı. Beşiktaş Alt Yapısında görev aldığı sürede 269 resmi ve özel maçtan 234 galibiyet aldı.

2000-2001 sezonunda Nevio Scala‘nın Beşiktaş Kulübü Teknik Direktörlüğüne gelişiyle birlikte 1,5 ay kadar bir süre beraber olmasına rağmen, kendisine verilen tercümanlık görevini BJK Kulübündeki antrenörlük kontratının devam etmesi nedeni ile ifa edemedi.

2001-2002 sezonunda Çanakkale Dardanelspor Teknik Direktörlüğü görevine getirilmesi ile yaklaşık 1.5 yıl süre ile çalıştığı dönemde 72 resmi ve özel müsabakada 33 maçta galibiyet aldı. Ayrıca aynı dönemde Ç.Dardanelspor , Türkiye Kupasında 3 tur atlayarak ilk 16’ya kalmıştı. Görev yaptığı süre içerisinde Ç.Dardanelspor’da başta Okan Koç olmak üzere bir çok oyuncunun Süper Lig’e ve 2 A Kategorisine transfer olması ile kulübün hem sosyal hem ekonomik gelişmesinde önemli rol oynadı. Yine bu dönemde Ç.Dardanelspor’un yaş ortalaması 19’a düşürülerek büyük bir gençleşme yapıldı. Ayrıca Bu dönemde Gökhan Zan, Okan Koç, Emirhan Özdemir, Mehmet Çoğum Genç Milli ve Ümit Milli Aday Kadrosuna çağrıldılar.