OY BENiM, KARAR BENiM – 23. TÜRSAB GENEL KURULU

Paylaş

OY BENiM, KARAR BENiM – 23. TÜRSAB GENEL KURULU

Değerli Dostlar;

Türsab 23. Genel Kurul ve Seçim sonuçları hakkında fikirlerimi beyan etmiştim. Elbette her beşer gibi bizlerin de yanılma payı vardır. Benim tahminim; 4700 civarı hazirun olmasına rağmen oy sayısının 4200-4300 civarında kalacağı şeklindedir.
Bu durumda +-
Firuz Bağlıkaya’nın; 1600-1700 civarında
Çetin Gürcün’ün     : 1300-1400 civarında

Emin Çakmak’ın     :   750 – 850 civarında oy alacaklarını .

Kararsızların ise     :   550 – 700 civarında olacağını tahmin ediyorum.
Bu oranları yayınladığım günden bu yana, abartısız yüzlerce telefon aldım. Soru;  “Peki sen kime oy vereceksin?” .
Söyleyeyim. 2 şirketim ve 30’ardan 60 oyum var. Ben lidere değil şahıslara oy vereceğim. Burada takım tutar gibi fanatikçe bir blog listeye oy vermeye niyetim yok. Gönül ister ki Milli Takımımız gibi Türkiye’de kendi branşında en iyi olanlar, sahada yani yönetimde olsunlar ve uyum içerisinde birlikte çalışsınlar. Niyetim herkese mavi boncuk dağıtmak değil. Ancak genç yaşına rağmen bürokraside her kapıyı açma kabiliyetine şahit olduğum Davut Günaydın, Türsab’ın Talha Çamaş+Başaran Ulusoy dönemleri dahil en uzun Genel Sekreterlik görevine oturmuş, en tecrübeli kişisi Çetin Gürcün neden Emin Çakmak, Hasan Erdem ve Firuz Bağlıkaya’nın da olduğu bir yönetim kurulunda çalışmasın.
Peki çatı aday kim olmalı? Firuz Bağlıkaya. Onun listesini esas alacağım ve gönlümden geçenleri de bu listeye ekleyeceğim.
Oy benim, Karar benim.