BU BiR “RUS RULETi YAZISIDIR”… – 23. Türsab Genel Kurul Seçimleri

Paylaş

BU BiR “RUS RULETi YAZISIDIR”… – 23. Türsab Genel Kurul Seçimleri

Değerli Dostlar;

Aşağıdaki yazıyı seçimlerden 1 gün önce yazmıştım. Henüz ULUSOY taraftarları 2500 oy, Emin Çakmak taraftarları %40 oy alacaklarından adları kadar kuşku duymazken…

ULUSOY KAYBETTİ” dedim, “YUH”LAR İLE DEĞİL, OMUZLARDA TAŞINARAK GİDEBİLİRDİ dedim, FİRUZ BAĞLIKAYA SEKTÖRE HAYIRLI OLSUN dedim.

Yazım için;

– Bu bir intihar dediler,

– Bu büyük risk, adeta Rus Ruleti dediler,

– Aksi çıkarsa bir daha yazı yazamazsın, inandırıcılığın kalmaz dediler,

– Kaşınıyorsun, Sonra da “neden belgem iptal edildi diyorsun” dediler,

dediler de dediler…

Fikir benim, Risk benim…

İşte o yazı;

Filmin sonu baştan belli oldu. Bu nedenle genelde seçim sonu yazılan makalemi 1 gün önce yazayım dedim.

ULUSOY KAYBETTİ

– Ulusoy kaybetti diyorum çünkü Ulusoy tam 6 kez sahne alırken gerçek! aday Çetin Gürcün sadece 1 kez konuşabildi. O konuşmasında da ruh halinden bu duruma içerlediği belliydi. Hiç mi 2 çift lafı yoktu Çetin Gürcü’nün, Davut’un?

– Seçmen kime oy verecekti görmedi, duymadı, hissetmedi.

– Ulusoy seçime girmeyeceğini aylar önce açıklamıştı ancak koskoca Çetin Gürcün’ün seçime 5 gün kala adaylığının açıklanması doğru değildi. “Ceketim Kazanır” politikasının ispatı için yapılmış bir uygulama gibi gözüktü

– Seçmen artık ajitasyona, yalana, kavgaya, hakarete prim vermedi.

– Ve belli oldu ki Ulusoy kaybedeceğini anladığı için seçime kendisi girmedi.

“YUH”LAR İLE DEĞİL OMUZLARDA TAŞINARAK GİDEBİLİRDİ.

Şahsıma, şirketime bu kadar kötülük yapan biri de olsa gerçekten bu sahneleri izlerken üzüldüm. 18 seneden sonra böyle veda etmemeliydi.

FİRUZ BAĞLIKAYA SEKTÖRE HAYIRLI OLSUN

– Daha önce de 2 defa yazdım. İlk adaylığını açıkladığı gün “Turizmin aradığı adam budur” diye. Önce çok fazla cesur buldum. Hele son günlerdeki kilit adam Emin Çakmak ile seçimi garantilemesi adına bile uzlaşmamasına şaşırdım. Ya Emin karşı tarafla anlaşsa..? Ancak Firuz Bağlıkaya haklı çıktı. Ben yanıldım. Hem Ulusoy hata üstüne hata yaptı hem de Emin Çakmak dik durdu ve eski yönetimle anlaşmadı. Sonuçta Firuz Bağlıkaya’nın dediği oldu.

– Final Konuşması; Hemen akabinde tweet attım. Aynen şöyle; “@fbaglikaya ’nın son konuşmasını dinleyen “kararsız kalmadı”. Ders niyetine tekrar edilsin“ 600-700 kararsız seçmen eğer Firuz’u dinledilerse kararlarını vermişlerdir. Biz Cemal Kızıltan ve İskender Çayla ile birlikte Firuz Bağlıkaya’nın konuşmasını dinlerken finalde kendimizi ayakta ve Firuz’u çılgınca alkışlarken ve şaşkın şaşkın birbirimize bakarken bulduk.

– Bu arada Hasan Erdem’in de erdemli duruşunun sürece etkisini belirtmem lazım. Doğru adamsın Hasan Erdem

– “Türsab çalışanlarında huzursuzluk başladı” diye haberler var. Herkesin içi rahat olsun. Benim belgemin iptali için, boşta gezerken Türsab’a ve Turizm Bakanlığına aleyhime dilekçe veren ve daha sonra Türsab’ta işe alınarak mükafatlandırılan Necati Çalışkan bile rahat olsun. Firuz Bağlıkaya kimsenin ekmeği ile oynamaz.

GÜZEL AMA ZOR GÜNLER BEKLİYOR

Allah kolaylık versin kazanan ekibe. İşiniz zor biliyoruz ama bize özlediğimiz güzel günler yaşatın artık. Başarılar dileriz

Not: Ne de olsa, kominist ve protest kültürden gelmeyiz. Umarım çiçekli günlerimiz uzun sürer. 🙂 Ancak Firuz Bağlıkaya’nın her adımını bizleri düşünerek atacağına güveniyorum.